Срібний раунд 1oz Календар Ацтеків США (прямокутний)
Ацтекський календар – система вимірювання часу, що застосовувалася у народів Месоамерики. Вперше ця система з'явилася у ольмеків близько 3500 років тому і згодом поширилася серед культур і народів центральної Мексики, в тому числі майя, сапотеків і ацтеків, які вважали, що час втілює в собі божественну присутність, а також зумовлює щасливу, нещасну або нейтральну долю. Календар складався з двох паралельних циклів: цивільного 365-денного шіупоуаллі (аст. Xiuhpohualli, що означає «рахунок років», відповідає хааб у майя) і ритуального 260-денного тональпоуаллі (аст. Tonalpohualli, що означає «рахунок днів» або «рахунок доль », відповідає цолькін у майя). Шіупоуаллі і тональпоуаллі збігалися кожні 52 роки, утворюючи так званий «вік», що називався «Новим Вогнем». Ацтеки вірили, що в кінці кожного такого 52-річного циклу світу загрожує небезпека бути знищеним, тому початок нового ознаменовувалося особливими урочистостями. Сто «століть», в свою чергу, становили 5200-річну еру, яка звалася «Сонцем». У відповідності до цієї системи в даний момент ми живемо в п'ятій ері Чотири землетруси, «сонцем» якої є бог Тонатіу. Ацтеки вважали, що обидва календарі мають божественне походження: перший пов'язували з Кецалькоатля, а другий – з Ошомоко і Сіпактональ, божествами астрології і календарів. Календарний рік починався з першою появою Плеяд над східним горизонтом перед самим сходом Сонця.
Аверс зображує знаменитий ацтекський календар-камінь. Дизайн має круглу форму, що нагадує сонце, з променями, що виходять назовні. У центрі – лице сонячного божества ацтеків Тонатіу, яка дає моноліту його альтернативну назву – Сонячний камінь. Зовнішнє кільце каменю, з вогненними зміями Шиукоатль, вписано по периметру раунду.
На реверсі зображено портрет Куаутемока, останнього ацтекського імператора Теночтітлана. Назва Cuauhtemoc означає «Спадний орел», як в той момент, коли орел склав крила і різко впав, щоб вразити свою здобич. Він носить традиційний головний убір і вушні прикраси ацтекської еліти і оточений ацтекської облямівкою. Під портретом вказано його ім'я – «Cuauhtemoc». Вгорі у два рядки розташований напис – «ONE TROY OUNCE», а внизу – «.999 FINE SILVER».
Характеристики
- Серія
- Ацтекський календар
- Країна
- США
- Метал
- Срібло
- Номінал
- Раунд
- Вага монети, гр
- 31,13
- Проба
- 999
- Вага металу, oz
- 1
- Збереження
- BU
- Вид карбування
- MS (Mint State)
- Відношення авс/рев
- Медальний (0°)
- Форма
- Чотирикутник
- Гурт
- Гладкий
- Походження
- Північна Америка
- Виробник
- США
- Монетний двір
- Монетний двір Голден Стейт (США)
- Товщина, мм
- 2
- Ширина, мм
- 29
- Висота, мм
- 50