×

Срібна монета 1 долар 1868 США

26.73g / 900 

Read moreShow less
31 700,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
6045
Опис

Долар з сидячою Свободою – срібна монета США номіналом в 1 долар, карбувалася в період з 1840 по 1873 роки. Вміст срібла – 90%. Своєю назвою зобов'язана зображенню на аверсі сидячої жінки, яка символізує Свободу. Художником і гравером була допущена помилка, через яку права рука виглядає непропорційно більше лівої. Зображення Свободи нагадує англійський символ – «Британія», який зображувався на реверсі англійських монет. Скоріш за все, вона і стала прообразом Свободи розташованій на доларі. Залежно від того, розташовується над зображенням орла на реверсі девіз «IN GOD WE TRUST» розрізняють тип долара з сидячою Свободою "Без девізу» (англ. Without Motto) і «З девізом" англ. With Motto. Тип «Без девізу» карбувався в 1840-1865 роках, тип «С девізом» – 1866-1873. Передумовою впровадження срібного долара стали фінансові труднощі часів президентства Мартіна Ван Бюрена. Багатьма банками випускалися незабезпечені золотом і сріблом цінні папери. Долар з сидячою Свободою введений в обіг в 1840 році. Карбувався досить великими тиражами. Під час громадянської війни в зв'язку з появою незабезпечених золотом і сріблом паперових грошей, за законом Грешема швидко вийшла з обігу. З 1861 по 1867 роки карбувалася невеликими тиражами і використовувалася лише для зовнішньої торгівлі. Карбування монети проводилося на 4 монетних дворах. Їх позначення розташовується на реверсі (невелика буква під кігтями орла): відсутній – монетний двір Філадельфії, Пенсильванія; СС – монетний двір Карсон-Сіті (Невада); О – монетний двір Нового Орлеана, Луїзіана; S – монетний двір Сан-Франциско, Каліфорнія.

На аверсі монети зображено жінку, що сидить на скелі, яка символізує Свободу. У правій руці вона тримає щит, на якому написано «LIBERTY», а в лівій – палицю з надітим на неї фрігійським ковпаком, символом свободи і революції. Жінка одягнена в тогу. Під зображенням Свободи знаходиться рік карбування монети – «1868». Над нею півколом розміщено 13 зірок.

На реверсі монети знаходиться білоголовий орлан з розправленими крилами – символ США – тримає в пазурах стріли і оливкову гілку. Вгорі монети знаходиться напис «UNITED STATES OF AMERICA», під ним позначення номіналу монети «ONE DOL.» Під кігтями орла може розташовуватися буква, що показує на якому з монетних дворів, була викарбувана дана монета. На грудях орла знаходиться щит (подібний до того, який тримає на аверсі монети Свобода, але без косої лінії з написом «LIBERTY»). Над зображенням орла розташовується девіз – «IN GOD WE TRUST».

Read moreShow less
Детальніше про товар
6045

Характеристики

Країна
США
Метал
Срібло
Номінал
1 долар
Рік
1868
Вага монети, гр
26,73
Проба
900
Вага металу, oz
0,7735
Валюта
Долар США
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Монетне (180°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий
Походження
Північна Америка
Виробник
США
Тираж, шт
162100
Діаметр, мм
38,1
Товщина, мм
2,8
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти