×

Золота монета 5 рублів 1897 Микола 2 Росія NGS MS66

4.30g / 900 / 0.1244oz

Read moreShow less
86 700,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
3022L
Опис

Це перша монета, випущена після реформи Деномінації в Росії яка проводилася Сергієм Вітте в 1895-1896 роках. Суть її в тому, що золотий стандарт - червонець Олександра 3 втрачав 30% в ціні і прирівнювався до нових 15 рублів. Та ж доля спіткала і 5 рублів, якщо при Олександрі 3 вона важила 6.5 грам, то зараз 4.3 грам золота 900 проби. Реформа була зустрінута на Ура, і пятірублівок 97 року було випущено велику кількість. 5 рублів 1897 року карбувалися на державному монетному дворі в Санкт - Петербурзі. Гурт цієї симпатичної монети прикрашає візерунок з прямокутних ліній на зразок грецького орнаменту, розділений буквами А.Г - ініціалами мінцмейстер Аполлона Грасгофа, начальника монетного двору в 1883-1899 роках. Дану монету нумізмати охрестили «Велика голова». Причина – дещо збільшений профіль імператора на аверсі.

По центру аверсу розташовується портрет імператора Всеросійського Миколи Романова. Зліва напис: Б. М. Микола II Імператор. «Б. М. » – скорочене від «Божою милістю». Праворуч – продовження напису: «І Самодержець Всеросійський». Бортик, як і на реверсі, прикрашений оригінальними зубцями, спрямованими до центру.

По центру реверса монети красується малий герб Російської імперії. Це двоголовий орел, на головах якого – дві корони, а вгорі над ними розташована третя, більша за розміром і яка ніби об'єднує менші. Три корони об'єднані між собою стрічкою. На грудях можна побачити щит, на якому зображений покровитель Москви Георгій Побідоносець. Він сидить на коні і вражає списом змія. На кожному крилі двоголового орла розташовані по 4 мініатюрних герба. Вони представляють Таврійські, Казанські, Польські, Астраханські, Сибірські, Грузинські, Києво-Новгородські і Володимирські землі. У правій лапі орла знаходиться символ державної влади – скіпетр, у лівій – держава. Під гербом зліва направо зображено напис: «5 РУБЛЕЙ 1897 Г.». Борт монети прикрашають фігурні зубці.

Read moreShow less
Детальніше про товар
3022L

Характеристики

Країна
Росія
Метал
Золото
Номінал
5 рублів
Рік
1897
Вага монети, гр
4,30
Проба
900
Вага металу, oz
0,1244
Валюта
Рубль
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Візерунчастий (гладкий)
Cтан
Дуже хороша
Походження
Європа
Виробник
Росія
Монетний двір
Санкт-Петербурзький монетний двір
Тираж, шт
5372000
Діаметр, мм
18,5
Товщина, мм
1
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти