×

Золота монета 10 рублів 1899 Микола 2 Росія (на гурті ФЗ)

8.60g / 900 / 0.2488oz

Read moreShow less
18 195,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
3021m
Опис

Початок царювання Миколи Другого ознаменувався грошовою реформою, проведеною в 1895-1897 рр. Результатом стало різке зниження кількості паперових асигнацій і збільшення обороту золота майже в 20 разів. Для виробництва нових монет треба було навіть вдатися до допомоги паризьких і брюссельських виробників. Введені гроші відрізнялися від попередників меншим вмістом дорогоцінного металу. Вироби стали на 4,3 грама легше - 8,6 г в порівнянні зі старими 12,9 г.

На аверсі монети в центрі профільний портрет вліво імператора Миколи II. Зліва від портрета напис «Б.М. НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ », праворуч -« И САМОДЕРЖЕЦЪ ВСЕРОСС.». По колу канта є рельєфні елементи, виконані у вигляді зубців.

На реверсі в центрі зображено малий Державний Герб Російської імперії - двоголовий орел, голови якого увінчані двома коронами, третя, велика корона над ними. Всі вони з'єднані орденської стрічкою ордена Св. Апостола Андрія Первозванного. На грудях орла розташований Московський герб, в щиті зображено Георгій Побідоносець зі списом вражає дракона. Навколо щита ланцюг ордена Св. Апостола Андрія Первозванного. На крилах зображені герби: Царства Казанського, Польського, Херсонеса Таврійського, Астраханського, Сибірського, Грузинського, герб з'єднаних князівств Київського, Новгородського і Володимирського і герб Великого Князівства Фінляндського - по 4 на кожне крило. У правій лапі орла - скіпетр, у лівій - держава. Під ним зліва направо зображені: номінал - напис «10 РУБЛЕЙ» і дата випуску «1899 Г.». По колу канта є рельєфні елементи, виконані у вигляді зубців.

На гурті монети видно напис «Чистаго золота 1 золотникъ 78,24 доли» і знак мінцмейстера в круглих дужках – «(ФЗ)» (Фелікс Зельман).

Read moreShow less
Детальніше про товар
3021m

Характеристики

Країна
Росія
Метал
Золото
Номінал
10 рублів
Рік
1899
Вага монети, гр
8,60
Проба
900
Вага металу, oz
0,2488
Валюта
Рубль
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Напис-Символи-Цифри (гладкий)
Cтан
Дуже хороша
Походження
Європа
Виробник
Росія
Монетний двір
Санкт-Петербурзький монетний двір
Тираж, шт
27600013
Діаметр, мм
22,5
Товщина, мм
1,6
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти