×

Золоті монети Царської Росії

Показано 1-20 з 36 товарів

Золоті монети Царської Росії 

Золоті монети Царської Росії користуються великим попитом серед колекціонерів і нумізматів всього світу. Перші монети були викарбувані за Петра I в 1701 році, і їх випуск тривав до 1917 року. За цей період часу Росією правили 14 царів і кожен з них випускав свій власний варіант золотих монет. Сьогодні купити золоті монети царської Росії в Києві можна на нашому сайті за найвигіднішими цінами, з безпечної доставкою в будь-який регіон України. 

Історія появи золотих монет Царської Росії 

Перший золотий примірник був викарбуваний на Кадашевському монетному дворі за Петра I. До цього в побуті були тільки медалі з золота, «чешуйки», які не мали певної маси і «єфімки» - привізні іноземні екземпляри, в тому числі і талери. Але тільки Петро I зробив золоті монети не просто засобом розрахунку, а й національною валютою держави. Завдяки фінансовій реформі царя випуск золотих монет істотно спростився за рахунок: 

  • Появи машинного виробництва; 
  • Укрупнення грошових знаків; 
  • Рублі набули статусу грошової одиниці; 
  • Рубль почав ділитися на 100 копійок; 
  • Золоті червонці почали використовувати в міжнародній торгівлі.

За Петра I монети почали піддавати процесу гурченія (нанесення зарубок), за рахунок чого фальшивомонетникам стало набагато складніше виготовляти підробки. Нові монети чеканили із золота найвищої проби, але номінал не вказували. Золоті монети Царської Росії регулярно випускали в період 1701 - 1714 років. У 1716 році почали карбувати золоті зразки, призначені для міжнародних розрахунків.

Так як номінал на монетах не вказували, вони оцінювалися в 2 рубля 30 копійок. У народі такі гроші не користувалися попитом, так як це була досить велика сума для звичайних громадян країни. У 1717 році з'явилася подвійна золота монета, яка оцінювалася в 4 рубля 60 копійок і важила в 2 рази більше звичайних примірників. Через рік якість червінці з золота знизилася, також як і його маса. Така монета отримала найменування «2 рубля» і її номінал чеканили на поверхні. Ціни на золоті монети царської Росії в Україні можна дізнатися на нашому сайті.

Золоті монети періоду правління Катерини II випускалися Санкт-Петербурзьким і Московським монетним двором обмеженими партіями з 1762 по 1792 рік. За весь період правління імператриці її вигляд змінювався, тому і її зображення постійно оновлювали. Монети мали більш опуклий чекан і перевернуту букву «П».

Останні золоті екземпляри Царської Росії, які є в каталогах - це рублі і червінці періоду Миколи II. За його наказом чеканили монети номіналом від 5 до 25 рублів, і велика частина з них використовувалася для міжнародних розрахунків.

Золоті екземпляри номіналом 5 рублів періоду 1897-1911 року та 10 рублів періоду 1898-1911 року карбувалися великими партіями по 12 і 10 мільйонів монет. Їх зовнішній вигляд залишився колишнім, але маса і діаметр трохи зменшилися.

Деякі золоті монети періоду Миколи II коштують досить дорого. Так, наприклад вартість золотих монет Царської Росії номіналом 5 і 25 рублів в якості Пруф 1907-1908 років, які були приурочені 40-річному ювілею царя, можуть оцінюватися в 70 тисяч доларів. Для їх карбування використовували великий самородок, знайдений в Сибіру.

Протягом трьохсот років кожен правитель випускав монети зі своїм зображенням і новим номіналом. Тільки Павло I карбував рублі, на яких був зображений хрест і різні написи. Точна кількість золотих монет Царської Росії невідомо, так як їх випускали з залежності від потреб держави.

Read moreShow less

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти