Золоті монети Австрії
Золоті монети Австрії
Інвестиційні монети із золота в Австрії почали карбувати в 1989 році. Дана серія називається «Віденська філармонія», так як на аверсі її численних монет різних номіналів зображені головні інструменти знаменитого віденського оркестру. Для виготовлення монет застосовується тільки 24-каратне золото. Филармоникеры випускаються 10 євро, 25 євро, 50 євро та 100 євро. Купити золоті монети в Україні можна на нашому сайті та поповнити свою колекцію.
Історія появи монетного двору
Приводом для заснування власного монетного двору став історичний факт 1194 року. Тоді в полон до Леопольду V потрапив король Річард, який за свою свободу віддав 12 тонн срібла. Цей дорогоцінний метал і пішов на карбування перших монет. Спочатку двір, де чеканили монети, знаходився недалеко від Hoher Markt, а в Wollzeile. На початку 19 століття і до теперішнього моменту він знаходиться у місті Відень.
«Віденська Філармонія» та інші золоті серії Австрії
Золоті филармоникеры першими почали випускатися в євро. Необхідно відзначити, що до 2002 року вони проводилися в шиллингах, а потім його перевели на євро. В даний час примірник 100 євро важить 1 унцію, примірник 50 євро – маса ½ унції, примірник 25 євро – маса ¼ унції і примірник 10 євро – маса 1/10 унції. Сьогодні купити золоті колекційні та інвестиційні монети в Україні різних типів можна на нашому сайті за найдоступнішими цінами.
Спочатку монети виступали в якості інвестиційних, але найчастіше їх купують колекціонери і нумізмати. Вони продаються як по одній монеті, так і сетами, що складаються з примірників всіх 4 номіналів. Також можливі варіанти сетів, де знаходяться дві або три монети. Купити золоті монети в Україні хочуть багато нумізмати і колекціонери, щоб поповнити свою колекцію.
З початку виробництва филармоникеров їх дизайн ніколи не змінювався. Він був розроблений гравером Томасом Песендорфом, який став головним художником монетного двору в 1993 році.
- На аверсі монет зображено 2 скрипки, 2 альта, одна валторна, одна віолончель, один фагот і одна арфа, які є головними інструментами в оркестрі. Вгорі напис «Віденська філармонія».
- На реверсі викарбувано головний орган, який стоїть у Золотому залі Вени. Вгорі напис «Республіка Австрія». Під органом викарбувано маса монети, проба золота, рік карбування і номінал.
У 2004 році карбували спеціальні колекційні монети, які були присвячені 15-річчю бренду. Колекціонери могли придбати золоті інвестиційні монети, які важать понад 30 кілограм і мають окружність 37 див. В даний час такі монети вважаються раритетними, так як всі 15 штук номіналом в 100 тисяч євро були продані за лічені дні.
Крім цього до двадцатипяти річного ювілею серії МД викарбував 4 євро. Купити золоті монети в Україні можна на нашому сайті. Але найбільш рідкісним вважається примірник 2000 євро, який був викарбуваний в 2009 році і його приурочили 20-річного ювілею «Віденської філармонії». З 2002 року в Австрії випускають 6 різних варіантів монет номіналом від 5 до 100 євро.
Він може бути викарбувані з різних дорогоцінних металів, але з золотих колекцій найбільшим попитом користуються такі серії як:
- Знамениті австрійські лікарі.
- Великі австрійські композитори.
- Віденський модерн.
- Корони Габсбургів.