×

Срібна монета 1oz Батавія 1 долар 2019 Австралія

31.13g / 999 / 1oz / капсула 

Read moreShow less
1 800,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
0286
Опис

Срібна монета, виконана у формі трикутника, від Королівського монетного двору Австралії.

«Батавія» була найбільшим з суден, що належали Ост-Індській компанії. Цей чудовий вітрильник вийшов в море 28.10. 1628 р з порту Тексель, в Голландії. Судно вирушило в м. Батавію на острови Ява (сучасна Джакарта). На борту нідерландського судна знаходилося 600 тонн вантажу і 350 пасажирів, також на судні було золотих монет більше 200 000 голландських гульденів і різні коштовності. Супровід «Батавії» складався з військового корабля і трьох допоміжних суден. Капітан вітрильника Якобсон і частина команди вирішили захопити судно і привласнити собі гроші і скарби. Однак начальник охорони судна Ф. Пелсарт був проти цього, але капітан Якобс почав віддалятися від охорони і відхилятися на південь від вказаного маршруту і практично досяг західної частини Австралії, ще не відкритої на той момент. І поруч з узбережжям цього континенту корабель напоровся на рифи. Сталося це 24. 08. 1629 р. Начальник охорони Пелсарт з вірними йому людьми на одній з рятувальних шлюпок висадився на острові. Там вони зробили пліт і на ньому попливли на північ, щоб зустрітися з кораблями супроводу «Батавії». А капітан Якобс і вірні йому матроси разом з пасажирами висадилися на іншому острові. Пелсарт проплив близько 2 місяців і одного разу натрапив на один корабель з ескадри супроводу - «Саардам». Через деякий час військовий корабель знайшов місце корабельної аварії, проте на той час частина пасажирів або загинула під час катастрофи або була вбита матросами «Батавії» які перетворилися в піратів. Із затонулої Батавії було піднято 10 скринь зі скарбами, всього їх було 12.

На аверсі монети вгорі зображено портрет Єлизавети-II, який розробив Яна Райн-Бродлі і який використовується на монетах з 1999 року, під обрізом портрета знак автора монетного проекту «JC», В центрі монети зображена корабельна аварія. На зовнішньому кільці вигравірувані написи: «ELIZABETH II», країна емітент «AUSTRALIA», рік випуску монети «2019», внизу по центру «ONE DOLLAR»

На реверсі монети в центрі зображено корабель. Під ним написи, які зображені догори ногами, рік події «1629», характеристики монети «1oz .999 Ag», назва корабля «BATAVIA».

Read moreShow less
Детальніше про товар
0286

Характеристики

Серія
Австралійські корабельні аварії
Країна
Австралія
Метал
Срібло
Номінал
1 долар
Рік
2019
Вага монети, гр
31,13
Проба
999
Вага металу, oz
1
Валюта
Австралійський долар
Збереження
BU
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Трикутник
Гурт
Гладкий
Cтан
Чудова
Походження
Австралія та Океанія
Виробник
Австралія
Монетний двір
Королівський австралійський монетний двір
Тираж, шт
20000
Товщина, мм
4
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти