33.62g / 925 / 1oz / PCGS PR70DCAM
Набір срібних монет 1/2oz (6 шт.) Фауна В Пам'ятках Культури України 5 гривень 2016-2019 Україна (позолота)
6 шт. / 15.55g / 925 / 1/2oz / капсула/Сертифікат/футляр
«Фауна в пам’ятках культури України» – серія пам'ятних монет, започаткована Національним банком України 2016 року. Серія присвячена зображенням фауни втілених на пам`ятках культури різних епох, що існували на території України. Ці культури зробили вагомий внесок у світову мистецьку скарбницю. На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали племена й народи, які творили самобутню культуру, передаючи її у спадок наступним поколінням . Вірування та релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи, зокрема до тварин.
Монету – «ПАВИЧ» введено в обіг 9 листопада 2016 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2016» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У центрі на тлі мініатюри Ізборника Святослава 1076 року – пам`ятки давньоруської книжності, знаходиться зображення позолоченого павича – фрагмента цієї мініатюри. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети зображено павича. Праворуч угорі, на матовому тлі, знаходиться фрагмент мініатюри з Юр`ївського євангелія ХІІ ст., під яким розміщено вертикальний напис – «ПАВИЧ».
Монету – «ВОВК» введено в обіг 9 листопада 2016 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2016» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У центрі знаходиться позолочений фрагмент окуття ритона із рога тура з Чорної могили (Чернігів, Х ст.), на якому зображено вовків, що гризуться. Праворуч розміщено сам ритон. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети ліворуч зображено вовка. Праворуч розміщено фрагмент декору браслета із городища (Галицьке князівство) ХІІ -ХІІІ ст. із зображенням вовків. Унизу розміщено вертикальний напис – «ВОВК».
Монету – «ТУР» введено в обіг 12 березня 2017 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2017» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У нижній частині знаходяться зображення пам'яток унікальної трипільської культури: у центрі – позолочена кістяна пластина у вигляді голови бика-тура (Тернопільщина, 3700 – 3500 роки до н. е.). Праворуч, на матовій поверхні, розміщена ритуальна посудина із головою тура. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети ліворуч зображено голову тура, а праворуч фрагмент наскельного малюнка із зображенням тура і кіз із Кам'яної Могили (Запорізька область), у гротах і печерах якої містяться кілька тисяч петрогліфів – наскельних малюнків, датованих широким історичним діапазоном: від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя. Угорі праворуч, на тлі малюнку, розміщено вертикальний напис – «ТУР».
Монету – «ЗМІЯ» введено в обіг 25 травня 2017 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2017» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У центрі розміщено позолочений перстень у вигляді змії (ІІ – ІІІ ст. н. е.), із античного міста Тіра (зараз – Білгород-Дністровський). Праворуч зображено змійовик (ХІІ ст.) – нашийний двосторонній медальйон (дуже популярний на Русі різновид оберега із зображеннями християнського сюжету з одного боку та голови Медузи Горгони зі зміями – з іншого). Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0003 г.
На реверсі монети зображено змію на тлі декору (на матовому тлі) із трипільської кераміки у вигляді змій. Унизу на тлі малюнка розміщено вертикальний напис – «ЗМІЯ».
Монету – «ДЕЛЬФІН» введено в обіг 27 лютого 2018 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2018» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У центрі знаходиться позолочене зображення дельфіна – фібула у вигляді дельфіна з Ногайчинського кургану (сарматська доба), а під ним – ольвійську монету (IV ст. до н. е.). Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0004 г.
На реверсі монети ліворуч, на дзеркальному тлі, зображено дельфіна, стилізовані хвилі (унизу), праворуч від яких знаходиться вертикальний напис – «ДЕЛЬФІН». Праворуч, на матовій поверхні, розміщено ольвійську монету із зображенням дельфіна.
Монету – «КІНЬ» введено в обіг 26 лютого 2019 року.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України та напис – «УКРАЇНА». Під написом вказано рік карбування – «2019» і нижче номінал монети у два рядки – «5 ГРИВЕНЬ». У центрі знаходиться позолочене зображення фрагмента київського кам’яного рельєфу ХІ ст. із зображенням святого великомученика Євстафія Плакиди на тлі (праворуч) образу Георгія Побідоносця з ікони другої половини XV ст.
На реверсі монети ліворуч зображено голову коня, праворуч від якого на дзеркальному тлі внизу розміщено вертикальний напис – «КІНЬ». Праворуч, на матовій поверхні, знаходиться фрагмент грифельної плити ХІ ст. із зображенням святих вершників, що топчуть змій.
На гурті монет розташований логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та вказано характеристики металу – «Ag925 15,55».
Характеристики
- Серія
- Фауна в пам'ятках культури України
- Країна
- Україна
- Метал
- Срібло
- Номінал
- 5 гривень
- Рік
- 2016-2019
- Вага монети, гр
- 93,3 (15,55)
- Проба
- 925
- Вага металу, oz
- 3 (0,5)
- Валюта
- Гривня
- Збереження
- На фото
- Вид карбування
- MS (Mint State)
- Відношення авс/рев
- Медальний (0°)
- Форма
- Коло
- Гурт
- Напис-Символи-Цифри (гладкий)
- Cтан
- Майже чудова
- Походження
- Європа
- Виробник
- Україна
- Монетний двір
- Монетний двір України
- Тираж, шт
- 4000
- Діаметр, мм
- 33
- Товщина, мм
- 2,4