×

Срібний раунд 1oz Календар Ацтеків США

31.13g / 999 / 1oz / капсула

Read moreShow less
1 850,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
0071r
Опис

Ацтекський календар – система вимірювання часу, що застосовувалася у народів Месоамерики. Вперше ця система з'явилася у ольмеків близько 3500 років тому і згодом поширилася серед культур і народів центральної Мексики, в тому числі майя, сапотеків і ацтеків, які вважали, що час втілює в собі божественну присутність, а також зумовлює щасливу, нещасну або нейтральну долю. Календар складався з двох паралельних циклів: цивільного 365-денного шіупоуаллі (аст. Xiuhpohualli, що означає «рахунок років», відповідає хааб у майя) і ритуального 260-денного тональпоуаллі (аст. Tonalpohualli, що означає «рахунок днів» або «рахунок доль », відповідає цолькін у майя). Шіупоуаллі і тональпоуаллі збігалися кожні 52 роки, утворюючи так званий «вік», що називався «Новим Вогнем». Ацтеки вірили, що в кінці кожного такого 52-річного циклу світу загрожує небезпека бути знищеним, тому початок нового ознаменовувалося особливими урочистостями. Сто «століть», в свою чергу, становили 5200-річну еру, яка звалася «Сонцем». У відповідності до цієї системи в даний момент ми живемо в п'ятій ері Чотири землетруси, «сонцем» якої є бог Тонатіу. Ацтеки вважали, що обидва календарі мають божественне походження: перший пов'язували з Кецалькоатля, а другий – з Ошомоко і Сіпактональ, божествами астрології і календарів. Календарний рік починався з першою появою Плеяд над східним горизонтом перед самим сходом Сонця.

Аверс зображує знаменитий ацтекський календар-камінь. Дизайн має круглу форму, що нагадує сонце, з променями, що виходять назовні. У центрі – особа сонячного божества ацтеків Тонатіу, яка дає моноліту його альтернативну назву – Сонячний камінь.

На реверсі зображено портрет Куаутемока, останнього ацтекського імператора Теночтітлана. Назва Cuauhtemoc означає «Спадний орел», як в той момент, коли орел склав крила і різко впав, щоб вразити свою здобич. Він носить традиційний головний убір і вушні прикраси ацтекської еліти і оточений ацтекської облямівкою. Під портретом вказано його ім'я – «Cuauhtemoc». Вгорі півколом розташований напис – «ONE TROY OUNCE», а внизу – «.999 FINE SILVER».

Read moreShow less
Детальніше про товар
0071r

Характеристики

Серія
Ацтекський календар
Країна
США
Метал
Срібло
Номінал
Раунд
Рік
2018
Вага монети, гр
31,13
Проба
999
Вага металу, oz
1
Збереження
BU
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий
Походження
Північна Америка
Виробник
США
Монетний двір
Монетний двір США
Діаметр, мм
39
Товщина, мм
4,6
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти