Срібні монети Царської Росії
Срібні монети Царської Росії
Срібні монети Царської Росії являють собою велику колекцію грошових знаків, яка налічує 300 річну історію. Перші монети були випущені за указом Петра I, а останні за царя Миколи II. Всі примірники є прекрасними історичними зразками, тому багато колекціонерів хочуть придбати срібні монети в Україні, щоб поповнити свою колекцію чи вигідно інвестувати свої кошти.
Історія появи срібних монет Царської Росії
У 1701 році Петро I привіз в Росію обладнання для виготовлення монет зі срібла та золота. До цього в країні ходили «ефимки», а також лусочки з дорогоцінних металів і різні медалі. Після проведеної грошової реформи, рубль придбав статус офіційної валюти Росії та монети стали карбувати в певній вазі, визначеного гідності і вартості. Перші примірники випускалися Кадашевским монетним двором.
Дизайн монет практично не змінився. На попередніх зразках був зображений цар і герб. На нових монетах карбували зображення Петра I і герб держави. У період з 1701 по 1703 року випускали зразки з різним дизайном. У 1704 році зовнішній вигляд монет зберегли, і він не змінювався до початку правління Павла I, який наказав на реверсі карбувати хрест, а на аверсі напис. За основу срібного рубля, масою 2 грами, був узятий естонська талер.
При Петрі I карбувалися такі срібні монети як:
- Полушки (вартістю 25 копійок) і полуполушки (вартістю 12,5 копійок).
- Полтиники (номіналом 50 копійок) і полуполтины (вартістю 25 копійок).
- Гривні (номіналом 10 копійок).
- 10 грошей (номіналом 5 копійок).
Масштабний випуск срібних монет, які вважалися самими дорогими, розпочався, коли царицею стала Анна Іванівна. Монета «Анна з ланцюгом» номіналом 1 рубль 1730 року випуску була продана за 280 тисяч доларів. Всього існує три таких зразка, один з яких знаходиться в Ермітажі, інший в приватній колекції, а третій в інституті Смітсона. Специфікою монети є дизайн, який пов'язаний з її історією. Коли Анна Іванівна приїхала до Москви для вступу на престол, граф Галушкин подарував їй ланцюжок. Подарунок сподобався майбутньої імператриці, тому вона носила його в період всієї коронації. Сьогодні придбати срібні монети в Україні часів Царської Росії можна на нашому сайті за найдоступнішими цінами високої якості.
При Олександрі I дизайн монет змінився, а потім доповнився за царя Олександра III. З аверсу видалили будь-яка згадка про правителів і замінили написом «Государственная российская монета рубль». Тільки за імператора Миколи II було повернуто зображення царя. При цьому вартість таких примірників з срібла в даний час досить висока в усьому світі. Саме тому купити срібні монети в Україні хоче практично кожен нумізмат або колекціонер, який цікавиться зразками того часу.
Останні монети зі срібла – рублі та копійки періоду правління Миколи II, займають особливе місце в колекційних каталогах. Після проведеної царем грошової реформи, він зазначив монетному двору випускати срібні рублі, а також монети, номіналом 5, 10, 15 і 50 копійок. На сьогоднішній день ціна таких примірників з срібла залежить від місця випуску і року. Кількість монет з срібла періоду Петра I точно визначити неможливо, але як стверджують фахівці, було випущено не менше 5 000 000 рублів.
При Ганні Іоанівні був викарбуваний невеликий тираж. За часів Миколи II кожен рік карбували не менше 1 000 000 рублів. Вартість срібних примірників Царської Росії залежить від їх якості, зовнішнього вигляду, тиражу та інших особливостей. Важливими складовими ціни є погрішності в карбуванні та історичних подіях, які пов'язані з їх появою.