×

Срібні монети Царської Росії

Показати 1-1 з 1 товарів

Срібні монети Царської Росії

Срібні монети Царської Росії являють собою велику колекцію грошових знаків, яка налічує 300 річну історію. Перші монети були випущені за указом Петра I, а останні за царя Миколи II. Всі примірники є прекрасними історичними зразками, тому багато колекціонерів хочуть придбати срібні монети в Україні, щоб поповнити свою колекцію чи вигідно інвестувати свої кошти.

Історія появи срібних монет Царської Росії

У 1701 році Петро I привіз в Росію обладнання для виготовлення монет зі срібла та золота. До цього в країні ходили «ефимки», а також лусочки з дорогоцінних металів і різні медалі. Після проведеної грошової реформи, рубль придбав статус офіційної валюти Росії та монети стали карбувати в певній вазі, визначеного гідності і вартості. Перші примірники випускалися Кадашевским монетним двором.

Дизайн монет практично не змінився. На попередніх зразках був зображений цар і герб. На нових монетах карбували зображення Петра I і герб держави. У період з 1701 по 1703 року випускали зразки з різним дизайном. У 1704 році зовнішній вигляд монет зберегли, і він не змінювався до початку правління Павла I, який наказав на реверсі карбувати хрест, а на аверсі напис. За основу срібного рубля, масою 2 грами, був узятий естонська талер.

При Петрі I карбувалися такі срібні монети як:

 • Полушки (вартістю 25 копійок) і полуполушки (вартістю 12,5 копійок).
 • Полтиники (номіналом 50 копійок) і полуполтины (вартістю 25 копійок).
 • Гривні (номіналом 10 копійок).
 • 10 грошей (номіналом 5 копійок).

Масштабний випуск срібних монет, які вважалися самими дорогими, розпочався, коли царицею стала Анна Іванівна. Монета «Анна з ланцюгом» номіналом 1 рубль 1730 року випуску була продана за 280 тисяч доларів. Всього існує три таких зразка, один з яких знаходиться в Ермітажі, інший в приватній колекції, а третій в інституті Смітсона. Специфікою монети є дизайн, який пов'язаний з її історією. Коли Анна Іванівна приїхала до Москви для вступу на престол, граф Галушкин подарував їй ланцюжок. Подарунок сподобався майбутньої імператриці, тому вона носила його в період всієї коронації. Сьогодні придбати срібні монети в Україні часів Царської Росії можна на нашому сайті за найдоступнішими цінами високої якості.

При Олександрі I дизайн монет змінився, а потім доповнився за царя Олександра III. З аверсу видалили будь-яка згадка про правителів і замінили написом «Государственная российская монета рубль». Тільки за імператора Миколи II було повернуто зображення царя. При цьому вартість таких примірників з срібла в даний час досить висока в усьому світі. Саме тому купити срібні монети в Україні хоче практично кожен нумізмат або колекціонер, який цікавиться зразками того часу.

Останні монети зі срібла – рублі та копійки періоду правління Миколи II, займають особливе місце в колекційних каталогах. Після проведеної царем грошової реформи, він зазначив монетному двору випускати срібні рублі, а також монети, номіналом 5, 10, 15 і 50 копійок. На сьогоднішній день ціна таких примірників з срібла залежить від місця випуску і року. Кількість монет з срібла періоду Петра I точно визначити неможливо, але як стверджують фахівці, було випущено не менше 5 000 000 рублів.

При Ганні Іоанівні був викарбуваний невеликий тираж. За часів Миколи II кожен рік карбували не менше 1 000 000 рублів. Вартість срібних примірників Царської Росії залежить від їх якості, зовнішнього вигляду, тиражу та інших особливостей. Важливими складовими ціни є погрішності в карбуванні та історичних подіях, які пов'язані з їх появою.

Read more

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua