×

Золота монета 1/25oz Скіфське Золото. Богиня Апі 2 гривні 2008 Україна

1.24g / 9999 / 0.04oz / капсула/Сертифікат/футляр

Read moreShow less
5 500,00 ₴
Немає в наявності
Повідомити мене, коли буде доступно
Артикул:
5013A
Опис

Золото скіфів, надзвичайно цінне в світі як історична та культурна спадщина, широко відоме своїм вишуканим орнаментом і високою якістю металоконструкцій. Мистецтво скіфського ювеліра розвивалося протягом тривалого періоду існування Скіфії. Стародавні скіфські майстри використовували різні техніки для створення своїх шедеврів – такі як лиття, гравірування, золочення, інкрустація, кам'яна кладка та інші. Будучи язичниками, скіфи вірили в духів, які правили світом. Вони поклонялися природним явищам, рослинам і особливо тваринам. Ось чому скіфське ювелірне мистецтво в основному включало в себе дуже майстерно змодельовані стилізовані фігури тварин, зображених окремо або в бою, міфічних звірів, хоча використовувалися також квіткові та геометричні мотиви. Відмітний стиль скіфських золотих шедеврів часто називають «анімалістичним стилем». Степові люди були відомі своїм обожнюванням золота, яке використовувалося не тільки як ювелірні прикраси, але і для прикраси одягу, озброєння, начиння, упряжі для коней і т. д. Зображення тварин були не просто прикрасою; Вважалося, що вони наділяють власника предмета силою і доблестю зображеної тварини. Можливо, фігури золотих тварин грали роль тотемів різних скіфських племен.

Згідно «Історії» 5-го століття до н.е. грецького історика Геродота, скіфи поклонялися пантеону семи богів і богинь. Однією з них була богиня Апі, яка вважалася покровителькою підземного світу і богинею землі і води. Їй також поклонялися як праматері всіх скіфів, і її зазвичай зображували як зміїну жінку. Однією зі знахідок в скіфських курганах була робота з аплікацією із золотої пластинки із зображенням богині Апі (6 століття до н.е.). Відноситься до серії «Найменша золота монета». Гравери: Володимир Дем'яненко, Святослав Іваненко.

На аверсі монети в колі з намистин зображено малий Державний Герб України, над яким вказано рік карбування монети – «2008». Між колом з намистин і обідком монети написи: «НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ» – вгорі, «2 ГРИВНІ» – внизу. Позначення металу – «Au 999,9» зліва, а також його маса – «1,24» і логотип Монетного двору Національного банку України справа від герба.

На реверсі монети зображена аплікація із золотої пластинки у вигляді Богині Апі зі змієподібними ногами, а також напис півколом під нею: «СКІФСЬКЕ ЗОЛОТО».

Read moreShow less
Детальніше про товар
5013A

Характеристики

Серія
Найменша золота монета
Країна
Україна
Метал
Золото
Номінал
2 гривні
Рік
2008
Вага монети, гр
1,24
Проба
9999
Вага металу, oz
0,0398
Валюта
Гривня
Збереження
UNC
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Гладкий
Cтан
Чудова
Походження
Європа
Виробник
Україна
Монетний двір
Монетний двір України
Тираж, шт
10000
Діаметр, мм
13,92
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти