×

Срібні монети СРСР

Срібні монети СРСР

Срібні монети СРСР почали випускати з 1921 року, і вони були засобом платежу аж до 1961 року, коли відбулася грошова реформа. Потім їх змінили мідно-нікелеві екземпляри, а срібні стали тільки колекційними та інвестиційними. Саме тому сьогодні купити срібні інвестиційні монети СРСР хочуть багато людей, які цікавляться екземплярами даної епохи.

Тиражі монет з срібла СРСР

Практично всі тиражі срібних монет СРСР нараховували мільйони примірників, так як до 1961 року вони були в ужитку і тому повинні були повною мірою забезпечувати платоспроможність усієї країни. Зразки, які карбувалися маленькими тиражами, в даний час є рідкісними і тому високо цінуються колекціонерами. Купити срібні колекційні монети СРСР в Україні ви можете на нашому сайті в прекрасному стані за доступними цінами.

Монети з срібла 1924 року випуску істотно відрізнялися від зразків попередніх років виготовлення. На них замість напису «Р. С. Ф. С. Р» з'явився напис «СРСР». Крім цього на всіх монетах періоду 1921-1924 року випуску обов'язково присутня напис – гасло країни «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!», але потім її прибрали.

На примірниках номіналом 3 рублі почали карбувати масу монети і пробу срібла, а на реверсі монет «Олімпіада 1980» викарбувана особлива емблема, яка була розроблена спеціально до цієї історичної події.

Розробкою всіх дизайнів монет зі срібла займалися відомі художники, скульптори й архітектори, яких відбирали на спеціальному конкурсі. В таких конкурсах брали участь не тільки радянські фахівці, але і представники багатьох країн світу.

Який монетний двір випускав срібні монети СРСР

Срібні монети СРСР виготовляли на монетному дворі Санкт-Петербурга Держзнак, який до 1924 року називали петроградським МД, а з 1924 по 1996 року Ленінградським МД. Даний монетний двір заснували в 1724 році за указом Петра I, і в даний час він вважається одним з найбільших у світі. Також срібні монети випускали на МД Бірмінгема, який працював з різними країнами світу і функціонував у якості приватного підприємства окремо від Королівського монетного двору. Саме тому купити срібні монети в Україні СРСР одного номіналу можна з різними мітками різних монетних дворів.

Скільки коштують срібні монети СРСР

В даний час придбати срібні монети в Україні СРСР можна від 5 до 40 доларів в залежності від їх стану і періоду карбування. Але існують монети, які оцінюються в кілька тисяч доларів США.

Одним з найдорожчих примірників є зразок номіналом 50 копійок випуску 1929 року. Вона має унікальний дизайн і чеканилася мінімальним тиражем. На вартість таких монет також впливає ціна однієї тройської унції срібла на головних біржах світу. Срібні монети СРСР випускалися на заводі в Петрограді, але так як срібла в країні було мало, то для їх виготовлення використовували заготовки монет царської Росії. З 1921 по 1931 роки монети гідністю 10, 15 і 20 копійок виготовляли зі срібла 500 проби, і нумізмати називають їх билонами. Примірники номіналом 50 копійок і 1 рубль карбували з металу 900 проби.

Прообразом 50 копійок з срібла стала медаль «Геркулес, вбиває триголовий гідру». Автора Васютинского. Певну частину примірників випускали в Англії, тому на них стоять ініціали «Т. Р.» - Томас Росс. На монетах, карбованих у Ленінграді стоять ініціали «П. Л.» - П. Латишев.

Так як монети з срібла періоду СРСР випускалися великими тиражами, то вони коштують недорого, крім рублів 1922 року номіналом 10, 15 і 20 копійок, які є досить рідкісними і дорогими. В даний час придбати срібні монети в Україні періоду СРСР можна на нашому сайті з доставкою в будь-який регіон країни.

Read more

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua