10g / 900 / 0,29z
Срібна монета Один полтинник 50 копійок 1925 рік СРСР (на гурті ПЛ)
При переході від грошей РРФСР до монет СРСР 50 копійок вирішили замінити номіналом «полтинник». Країні, яка тільки-тільки що завершила грошову реформу, було потрібно величезну кількість монет 50-копійчаного достоїнства, яке просто фізично не міг видати Ленінградський монетний двір. У зв'язку з нестачею потужностей частина тиражу «молотобійців» розмістили в Англії. Тоді здавалося, що полтинник облаштувався в побуті міцно і надовго. Але вже через чотири роки карбування високопробного срібла починають різко згортати. Після цього 50-копійчані монети з'являються в обігу лише на початку 60-х років, а номінал «полтинник» в історії подальшого карбування відсутня, залишившись лише в повсякденній розмовній мові. Розмір і вага монети повністю відповідає 50 копійкам часів Миколи II. Виготовлена зі срібла 900 проби. Лицьова і зворотна сторони монети по колу мають виступаючий кант.
Внутрішня область аверсу розділена на дві частини товстою горизонтальною лінією і відділена від зовнішньої області суцільною круговою лінією, що уривається вгорі. У верхній частині є герб СРСР зразка 1923 року зі шістьма перев'язами стрічки на колосках пшениці (по числу основних мов 4 республік які входили тоді). Вгорі герб доходить до зовнішнього обідка з точок. По обидва боки біля основи герба розташовані по дві букви рукописним шрифтом абревіатури «СССР» (СРСР). У нижній частині внутрішньої області вказаний номінал в два рядки: «ОДИН ПОЛТИННИК» (друге слово написано більшим шрифтом). По ободу монети зліва направо написаний девіз – «ПРОЛЕТАРИИ ВСЕХ СТРАН, СОЕДИНЯЙТЕСЬ!» (Пролетарі всіх країн, єднайтеся!). Уздовж обода монети проходить намистовий обідок.
Малюнок реверсу розділений горизонтальною лінією на дві частини (нижня становить 1/5 діаметра). У верхній частині викарбовано рельєфне зображення коваля з молотом за роботою. Від ковадла піднімаються снопи іскор. На задньому плані лежать готові вироби – зубчасті колеса і стоїть плуг. У нижній частині монети вказано рік випуску «1925 г». Уздовж обода монети проходить намистовий обідок.
На гурті є напис – «ЧИСТОГО СЕРЕБРА 9 ГРАМ П▪Л» (вага монети та ініціали мінцмейстера Леніградского монетного двору Петра Латишева.
Характеристики
- Серія
- Пролетарі всіх країн єднайтеся
- Країна
- СРСР
- Метал
- Срібло
- Номінал
- 1 полтинник
- Рік
- 1925
- Вага монети, гр
- 10
- Проба
- 900
- Вага металу, oz
- 0,29
- Валюта
- Рубль
- Збереження
- На фото
- Вид карбування
- MS (Mint State)
- Відношення авс/рев
- Медальний (0°)
- Форма
- Коло
- Гурт
- Напис-Символи-Цифри (гладкий)
- Cтан
- Дуже хороша
- Походження
- Європа
- Виробник
- Росія
- Монетний двір
- Ленінградський монетний двір
- Тираж, шт
- 43558000
- Діаметр, мм
- 26,67
- Товщина, мм
- 2,15