×

Срібна монета 2oz Сорочинський Ярмарок 20 гривень 2005 Україна

62.26g / 925 / 2oz / капсула/Сертифікат/футляр

Read more
3 900,00 грн.
В наявності
Купити зараз
Артикул:
4016g
Опис

Ювілейна монета України «Сорочинський ярмарок» випущена в серії «Українська спадщина» і знаходиться в обороті з 17 серпня 2005 року. Монета присвячена Сорочинському ярмарку – справжньому святу торгівлі, оспіваному М.В.Гоголем в одній з повістей циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Сорочинський ярмарок проводиться в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. У XIX столітті був одним з багатьох ярмарків на Україні, придбав популярність після виходу повісті «Сорочинський ярмарок» Миколи Васильовича Гоголя (він був уродженцем села Сорочинці). Відроджений в 60-х роках XX століття. В даний час привласнений статус «Національного Сорочинського ярмарку».

На аверсі монети в центрі, на тлі українського пейзажу, зображений М.В.Гоголь і його літературний герой – Рудий Панько. Вгорі, уздовж обода, півколом розміщено напис УКРАЇНА, а під ним – малий Державний Герб України. Ліворуч і праворуч від герба числа «20» і «05», що утворюють рік карбування монети – «2005». Внизу в два рядки зазначено номінал – «20 ГРИВЕНЬ». Зліва від номіналу позначення металу та його проби – «Ag 925», а праворуч маса в чистоті – «62,2» над якою розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображена багатофігурна композиція, характерна для сільського ярмарку XIX – XX століть. Угорі півколом розміщено напис «Сорочинський ярмарок».

Read more
Деталі товару
4016g

Характеристики

Серія
Українська спадщина
Країна
Україна
Метал
Срібло
Номінал
20 гривень
Рік
2005
Вага монети, гр
62,26
Проба
925
Вага металу, oz
2
Валюта
Гривня
Збереження
На фото
Вид карбування
PF/PR (Proof)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий з гладкими ділянками
Cтан
Дуже хороша
Походження
Європа
Виробник
Україна
Монетний двір
Монетний двір України
Тираж, шт
5000
Діаметр, мм
50
Reviews
No comments

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua