×

Монета 100 років Національному Академічному Українському Драматичному Театру імені Марії Заньковецької 5 гривень 2017 Україна

нейзильбер (CuNi15Zn21) / капсула

Read moreShow less
250,00 ₴
В наявності
Артикул:
8001r
Опис

Монета присвячена 100-річчю від дня заснування Українського національного академічного драматичного театру Марії Заньковецької. Гравер: Святослав Іваненко. Театр, заснований в 1917 році за підтримки Центральної ради і називався Українським національним театром, зібрав акторів з різних театральних труп. Держава спонсорувала гастролі театру, який давав вистави в Києві, Чернігові, Полтаві, Житомирі та Катеринославі. До складу трупи увійшли такі відомі українські актори, як Марія Заньковецька, Варвара Любарт, Ольга Полянська, Григорій Маринич, Борис Романицький, а також молоді талановиті актори. Складні соціальні і політичні події, а також постійна зміна уряду в ті часи вплинули на розвиток театру: театр кілька разів реорганізовувався і носив різні назви (Народний державний театр, Український народний театр, Народний театр). Театр також змінив місце розташування – з 1931 року діяв в місті Запоріжжя, а в 1944 році він переїхав до Львова, де і працює донині.

У верхній частині аверсу розміщена театральна завіса на тлі якої розташований малий герб України. У центрі на гладкому тлі викарбувана будівля театру, під якою в чотири рядки легенда – «НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ». Над будівлею напис – «УКРАЇНА» і рік випуску – «2017» (зліва). Унизу півколом номінал монети – «П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ» праворуч від якого логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети, на тлі театральної завіси, праворуч розташований портрет Марії Заньковецької в овалі. Зліва від портрета в стовпчик розташовані легенди: «100 РОКІВ» і «КИЇВ», «1917», «ЗАПОРІЖЖЯ», «1931», «Львів», «1944», «ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ». На тлі сцени слово – «ТЕАТР», під яким у два рядки – «ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ».

Read moreShow less
Детальніше про товар
8001r

Характеристики

Серія
Пам'ятні монети України
Країна
Україна
Метал
Нейзильбер
Номінал
5 гривень
Рік
2017
Вага монети, гр
16,54
Валюта
Гривня
Збереження
На фото
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий
Походження
Європа
Виробник
Україна
Монетний двір
Монетний двір України
Тираж, шт
35000
Діаметр, мм
35
Упаковка
Так
Відгуки
Жодного відгуку
16 інших товарів в цій категорії:

Menu

Каталог монет

Оценить/Продать

Позвонить/Контакты

Звонки бесплатные

0 800 33 1912

Только для Украины!

@skupkamonet_net

Наши контакты

Каталог и поиск

SkupkaMonet.com.ua

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб зберігати улюблені речі.

Увійти

Створіть безкоштовний обліковий запис, щоб використовувати списки бажань.

Увійти