×

Монета 60 Років Монетному Двору Калькути 5 рупій 2012 Індія (PCGS Sample)

PCGS Sample

Read more
900,00 грн.
В наявності
Купити зараз
Артикул:
36547586
Опис

Монета номіналом 5 рупій була випущена в 2012 році на ознаменування 60-річчя відкриття нового Монетного Двору Калькутти в Аліпорі. Монета карбувалась у Державних монетних дворах Індії у містах Бомбей, Калькутта, Хайдарабад та Нойда. Монетний двір Калькутти було засновано 250 років тому, у 1757 році. У 1952 році його просто перевели до нового приміщення в Аліпорі. Аліпорський монетний двір був відкритий високоповажним міністром фінансів уряду Індії Шрі К. Д. Дешмукхом 19 березня 1952 року. З цієї дати на Аліпорському монетному дворі розпочалася повна робота з карбування та виготовлення медалей, нагород та значків. На аверсі монети знаходиться Левова капітель Ашоки – скульптура із чотирма азійськими левами, які стоять спина в спину на основі, що містить зображення інших тварин. Її графічна версія прийнята офіційною Емблемою Індії у 1950 році. Первісно була розташована зверху Колони Ашоки у Сарнатху, важливому релігійному центрі буддистів, імператором Ашоки приблизно у 250 до н.е. Колона стоїть досі, але Левова капітель знаходиться у Музеї Сарнатха, у штаті Уттар-Прадеш, Індія. Капітель заввишки 2,15 метри (7 футів) разом із основою, і є вишуканішою за інші подібні збережені капітелі колон Ашоки із текстами Едиктів Ашоки, які були встановлені у Індії і мають зверху одну тварину; інша пошкоджена група чотирьох левів збереглася у Санчі.

На аверсі монети викарбувана Левова капітель Ашоки – скульптура з чотирма азіатськими левами, що стоять спина в спину на основі, що містить зображення інших тварин. Зліва знаходиться напис – «भारत» («Бхарат» на хінді) і праворуч – «INDIA» («Індія» англійською мовою). Під левовою капітеллю розташований напис – «सत्यमेव जयते» (Правда завжди перемагає), а ще нижче номінал – «₹ 5».

На реверсі монети викарбуване зображення будівлі Монетного двору Калькутти, над яким зображено логотип SPMCI. Під будинком вказані роки – «1962-2012» та ще нижче логотип монетного двору. Вгорі півколом розташований напис на хінді – «★ भारत सरकार टकसाल, कोलकाता को ६0 वर्ष ★», а внизу англійською мовою – «60 YEARS OF INDIA GOVT. MINT, KOLKATA» (60 років Державному монетному дворі Індії у Калькутті).

Read more
Деталі товару
36547586

Характеристики

Країна
Індія
Метал
Мідно-нікелевий сплав
Номінал
5 рупій
Рік
2012
Вага монети, гр
6
Валюта
Індійська рупія
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий
Cтан
Чудова
Походження
Азія
Виробник
Індія
Монетний двір
Державний монетний двір Мумбаї (Індія)
Діаметр, мм
23
Товщина, мм
2
Reviews
No comments

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua