×

Срібна монета Один полтинник 50 копійок 1924 рік СРСР

10g / 900 / 0,29oz / состояние на фото

Read more
900,00 грн.
В наявності
Купити зараз
Артикул:
2001m
Опис

При переході від грошей РРФСР до монет СРСР 50 копійок вирішили замінити номіналом «полтинник». Країні, яка тільки-тільки що завершила грошову реформу, було потрібно величезну кількість монет 50-копійчаного достоїнства, яке просто фізично не міг видати Ленінградський монетний двір. У зв'язку з нестачею потужностей частина тиражу «молотобійців» розмістили в Англії. Тоді здавалося, що полтинник облаштувався в побуті міцно і надовго. Але вже через чотири роки карбування високопробного срібла починають різко згортати. Після цього 50-копійчані монети з'являються в обігу лише на початку 60-х років, а номінал «полтинник» в історії подальшого карбування відсутня, залишившись лише в повсякденній розмовній мові. Розмір і вага монети повністю відповідає 50 копійкам часів Миколи II. Виготовлена зі срібла 900 проби. Лицьова і зворотна сторони монети по колу мають виступаючий кант.

Внутрішня область аверсу розділена на дві частини товстою горизонтальною лінією і відділена від зовнішньої області суцільною круговою лінією, що уривається вгорі. У верхній частині є герб СРСР зразка 1923 року зі шістьма перев'язами стрічки на колосках пшениці (по числу основних мов 4 республік які входили тоді). Вгорі герб доходить до зовнішнього обідка з точок. По обидва боки біля основи герба розташовані по дві букви рукописним шрифтом абревіатури «СССР» (СРСР). У нижній частині внутрішньої області вказаний номінал в два рядки: «ОДИН ПОЛТИННИК» (друге слово написано більшим шрифтом). По ободу монети зліва направо написаний девіз – «ПРОЛЕТАРИИ ВСЕХ СТРАН, СОЕДИНЯЙТЕСЬ!» (Пролетарі всіх країн, єднайтеся!). Уздовж обода монети проходить намистовий обідок.

Малюнок реверсу розділений горизонтальною лінією на дві частини (нижня становить 1/5 діаметра). У верхній частині викарбовано рельєфне зображення коваля з молотом за роботою. Від ковадла піднімаються снопи іскор. На задньому плані лежать готові вироби – зубчасті колеса і стоїть плуг. У нижній частині монети вказано рік випуску «1924 г». Уздовж обода монети проходить намистовий обідок.

На гурті є напис – «ЧИСТОГО СЕРЕБРА 9 ГРАММ (2 З. 10,5 Д.) П∙Л» (вага монети та ініціали мінцмейстера Леніградского монетного двору Петра Латишева.

Read more
Деталі товару
2001m

Характеристики

Серія
Пролетарі всіх країн єднайтеся
Країна
СРСР
Метал
Срібло
Номінал
1 полтинник
Рік
1924
Вага монети, гр
10
Проба
900
Вага металу, oz
0,29
Валюта
Рубль
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Медальний (0°)
Форма
Коло
Гурт
Напис-Символи-Цифри (гладкий)
Походження
Європа
Виробник
Росія
Монетний двір
Санкт-Петербурзький монетний двір
Тираж, шт
66559000
Діаметр, мм
26,67
Товщина, мм
2,15
Reviews
No comments

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua