×

Срібна монета Мирний Долар 1 долар 1922 США

26.73g / 900 / 0.7734oz

1 575,00 грн.
В наявності
Купити зараз
Артикул:
0410m
Опис

Мирний долар – срібна монета США номіналом в 1 долар. Випускалася в 1921-1928, 1934-1935 і 1964 роках. Спочатку планувалося викарбувати пам'ятну монету на честь закінчення Першої світової війни. Своєю назвою зобов'язана слову «PEACE» в нижній частині реверса.

У 1918 році американська асоціація нумізматів звернулася з листом, що закликав випустити пам'ятну монету на честь закінчення Першої світової війни. Був оголошений конкурс, в якому взяло участь 9 осіб. В результаті Антоніо де Франчіскі було доручено створити зображення майбутньої монети. Монета випускалася на монетних дворах Філадельфії, Денвера і Сан-Франциско. Позначення монетного двору (D для Денвера, S для Сан-Франциско) знаходиться на реверсі монети під позначенням номіналу «ONE». Монети, випущені в Філадельфії, не мають відповідної літери. В якості моделі для зображення Свободи Антоніо де Франчіскі використовував свою дружину Терезу. Спочатку на реверсі Антоніо де Франчіскі планував помістити білоголового орлана – геральдичний символ США, який тримає в пазурах розламаний меч. Однак таке зображення могло символізувати також і поразку. У зв'язку з цим гравер Морган замінив меч на оливкову гілку, яка сама по собі символізує мир.

На аверсі монети викарбувана Свобода, на голові якої зображена пов'язка з променями. Вгорі знаходиться напис «LIBERTY». Напис «IN GOD WE TRVST» (Ми віримо в Бога) містить латинську «V» замість латинської «U». Внизу рік випуску монети – «1922».

На реверсі викарбуваний орел, який стоїть прямо на скелі зі складеними крилами. В пазурах орла знаходиться оливкова гілка, яка сама по собі символізує мир. Позаду орла розбіжні промені. Угорі півколом розташований напис в 2 ряди – «UNITED STATES OF AMERICA», «E PLURIBUS UNUM». (Сполучені Штати Америки, З багатьох – єдине). Також відображено номінал – «ONE DOLLAR» і напис «PEACE» (Мир) – внизу.

Деталі товару
0410m

Характеристики

Серія
Мирний долар
Країна
США
Метал
Срібло
Номінал
1 долар
Рік
1922
Вага монети, гр
26,73
Проба
900
Вага металу, oz
0,7734
Валюта
Долар США
Збереження
На фото
Вид карбування
MS (Mint State)
Відношення авс/рев
Монетне (180°)
Форма
Коло
Гурт
Рубчастий
Cтан
Хороша
Походження
Північна Америка
Виробник
США
Монетний двір
Філадельфійський монетний двір (США)
Тираж, шт
84275000
Діаметр, мм
38,1
Товщина, мм
2,4
Reviews
No comments

Menu

  Каталог монет

  Оцінити/Продати

  Подзвонити/Контакти

  Дзвінки безкоштовні

  0 800 33 1912

  Тільки для України!

  @skupkamonet_net

  Наші контакти

  Каталог и поиск

  SkupkaMonet.com.ua